UIL releases non-football district realignments

The UIL announced the district realignments for basketball and volleyball on Thursday morning.

District 12-6A (Basketball & Volleyball)
Belton
Copperas Cove
Killeen
Killeen Ellison
Killeen Harker Heights
Killeen Shoemaker
Temple
Waco
Waco Midway

District 14-5A (Basketball & Volleyball)
Cleburne
Corsicana
Ennis
Joshua
Midlothian
Red Oak
Waco University

District 18-4A (Basketball & Volleyball)
China Spring
Gatesville
Lorena
Robinson
Waco Connally
Waco La Vega

District 19-4A (Basketball & Volleyball)
Fairfield
Madisonville
Mexia
Palestine
Rusk

District 27-4A (Basketball & Volleyball)
Austin Eastside Memorial
Burnet
Lampasas
Liberty Hill
Salado
Taylor

District 17-3A (Basketball & Volleyball)
Clifton
Grandview
HSI - Waco
Keene
Maypearl
Rio Vista
West
Whitney

District 19-3A (Basketball & Volleyball)
Cameron Yoe
Franklin
Lexington
Little River Academy
McGregor
Rockdale
Rogers
Troy

District 20-3A (Basketball & Volleyball)
Buffalo
Crockett
Elkhart
Frankston
Groesbeck
Palestine Westwood
Teague

District 10-2A (Basketball)
De Leon
Goldthwaite
Hico
Meridian
Santo

District 17-2A (Basketball)
Bosqueville
Bruceville-Eddy
Chilton
Crawford
Moody
Rosebud-Lott
Valley Mills
Waco Meyer

District 18-2A (Basketball)
Axtell
Bremond
Dawson
Hubbard
Marlin
Mart
Riesel
Wortham

District 27-2A (Basketball)
Center Point
Harper
Junction
Mason
San Saba

District 13-2A (Volleyball)
Frost
Italy
Itasca
Avalon
Blum
Bynum
Covington
Kopperl
Milford

District 14-2A (Volleyball)
Bosqueville
Crawford
Valley Mills
Waco Meyer
Abbott
Aquilla
Gholson
Oglesby

District 15-2A (Volleyball)
Axtell
Dawson
Hubbard
Mart
Riesel
Wortham
Coolidge
Mount Calm
Penelope

District 16-2A (Volleyball)
Bremond
Bruceville-Eddy
Chilton
Hearne
Marlin
Moody
Rosebud-Lott
Calvert

District 25-2A (Volleyball)
Granger
Holland
Milano
Mumford
Thorndale
Thrall
Bartlett
Buckholts

District 17-1A (Basketball)
Cherokee
Cranfills Gap
Evant
Gustine
Jonesboro
Lometa
Priddy

District 18-1A (Basketball)
Blanket
Brookesmith
May
Mullin
Richland Springs
Sidney
Zephyr

District 25-1A (Basketball)
Aquilla
Blum
Covington
Gholson
Iredell
Kopperl
Morgan
Walnut Springs

District 26-1A (Basketball)
Bartlett
Buckholts
Calvert
Oglesby
Richards

District 27-1A (Basketball)
Abbott
Avalon
Bynum
Coolidge
Milford
Mount Calm
Penelope
Trinidad