KWTX Local Football Scores

HS Football

Week 1 Results - 6A

08-31
Final
Ellison
32
Leander
14
09-01
Final
Harker Heights
27
Elgin
21
09-01
Final
Midway
35
Cedar Park
28
09-01
Final
Round Rock Stony Point
42
Killeen
21
09-02
Final
Nuevo Leon
24
Shoemaker
12

Week 1 Results - 5A

09-01
Final
Copperas Cove
14
A&M Consolidated
34
09-01
Final
Belton
31
Temple
38
09-01
Final
Austin LBJ
45
University
7
09-02
Final
San Antonio Roosevelt
17
Waco
41

Week 1 Results - 4A

09-01
Final
La Vega
46
Fairfield
7
09-01
Final
Groesbeck
23
McGregor
10
09-01
Final
Mexia
0
Athens
6
09-01
Final
Robinson
27
Taylor
28
09-01
Final
Lampasas
13
Fredericksburg
27
09-01
Final
Connally
14
Gatesville
38

Week 1 Results - 3A

08-31
Final
Rogers
6
Academy
7
08-31
Final
Blooming Grove
0
Marlin
24
09-01
Final
Bruceville-Eddy
28
Moody
21
09-01
Final
Troy
0
Salado
33
09-01
Final
China Spring
35
Lorena
7
09-01
Final
Rockdale
24
West
42
09-01
Final
Hillsboro
20
Clifton
14
09-02
Final
Bellville
14
Cameron Yoe
40

Week 1 Results - 2A

08-31
Final
Bremond
47
Whitewright
14
09-01
Final
Valley Mills
13
Italy
53
09-01
Final
Goldthwaite
7
Mason
45
09-01
Final
Tolar
6
Crawford
26
09-01
Final
Axtell
14
Dallas Gateway
20
09-01
Final
Mart
38
Lexington
40
09-01
Final
Riesel
12
Thrall
34
09-01
Final
Santo
14
Bosqueville
21
09-01
Final
Hubbard
26
Bartlett
0
09-01
Final
Granger
6
Chilton
13
09-01
Final
Rosebud-Lott
34
Florence
29

Week 1 Results

09-01
Final
Teague
0
Madisonville
24

Week 1 Results - Private

09-01
Final
Reicher
41
Meridian
14

Week 2 Results - 6A

09-07
Final
Round Rock McNeil
35
Harker Heights
38
09-08
Final
College Station
49
Shoemaker
10
09-08
Final
Cedar Ridge
19
Midway
34
09-08
Final
Ellison
23
Round Rock Stony Point
42
09-08
Final
Nuevo Leon
7
Copperas Cove
28
09-08
Final
Pflugerville Hendrickson
20
Belton
17
09-08
Final
Killeen
20
Waco
52

Week 2 Results - 5A

09-08
Final
University
13
Georgetown Eastview
38
09-08
Final
Temple
48
Round Rock
14

Week 2 Results - 4A

09-08
Final-OT
Teague
40
Mexia
33
09-08
Final
Lampasas
67
Robinson
62
09-08
Final
Gatesville
31
Cameron Yoe
26
09-08
Final
Comfort
0
Salado
41
09-08
Final
Connally
16
Glen Rose
30
09-08
Final
Fairfield
27
Athens
24
09-08
Final
Huntsville
17
China Spring
14

Week 2 Results - 3A

09-08
Final
Bruceville-Eddy
27
Axtell
32
09-08
Final
Marlin
14
Troy
19
09-08
Final
Lorena
0
La Vega
34
09-08
Final
Bullard
21
Groesbeck
24
09-08
Final
Mart
43
West
12
09-08
Final
McGregor
15
Sunnyvale
7
09-08
Final
Taylor
14
Rockdale
21
09-08
Final
Whitney
36
Academy
17
09-08
Final
Bosqueville
8
Rogers
36

Week 2 Results - 2A

09-08
Final
Riesel
36
Meridian
17
09-08
Final
Palmer
39
Valley Mills
0
09-08
Final
Tuscola Jim Ned
33
Goldthwaite
18
09-08
Final
Iola
6
Bremond
17
09-08
Final
Blooming Grove
24
Hubbard
6
09-08
Final
Chilton
19
Rosebud-Lott
28

Week 2 Results

09-08
Final
Crawford
20
Clifton
21

Week 2 Results - Private

09-08
Final
Moody
26
Reicher
56

Week 3 Results - 6A

09-14
Final
Shoemaker
6
Cedar Ridge
41
09-14
Final
Austin Vandegrift
45
Killeen
24
09-15
Final
Waco
42
Harker Heights
35
09-15
Final
Belton
24
Round Rock Stony Point
21
09-15
Final
Ellison
25
Montgomery
29
09-15
Final
Copperas Cove
42
El Paso
23

Week 3 Results - 5A

09-15
Final
Midway
40
Temple
28
09-15
Final
University
20
Gatesville
49

Week 3 Results - 4A

09-14
Final
La Vega
42
Fort Worth YLMA
12
09-15
Final
Groesbeck
8
Mexia
36
09-15
Final
Mart
43
McGregor
22
09-15
Final
Lexington
38
Rockdale
7
09-15
Final
Salado
35
Hyde Park
21
09-15
Final
Palestine
6
Fairfield
34
09-15
Final
Connally
8
Royse City
23
09-15
Final
Lampasas
17
Wimberley
52

Week 3 Results - 3A

09-15
Final
Meridian
7
Crawford
48
09-15
Final
Rogers
33
Marlin
7
09-15
Final
Lorena
26
Franklin
27
09-15
Final-OT
Robinson
34
Troy
28
09-15
Final
Cameron Yoe
14
China Spring
21
09-15
Final
Ranchview
14
West
48
09-15
Final
Dublin
7
Teague
57
09-15
Final
Clifton
0
Maypearl
28
09-15
Final
Early
39
Bruceville-Eddy
29

Week 3 Results - 2A

09-15
Final
Reicher
41
Bosqueville
40
09-15
Final
Hubbard
35
Valley Mills
6
09-15
Final
Axtell
13
Leon Jewett
48
09-15
Final
Granger
21
Riesel
41
09-15
Final
Normangee
45
Chilton
40
09-15
Final
Bremond
21
Milano
28
09-15
Final
Rosebud-Lott
21
Wortham
38
09-15
Final
Hamilton
35
Moody
17

Week 3 Results

09-15
Final
Academy
21
Goldthwaite
15

Week 4 Results - 6A

09-21
Final
San Angelo Central
52
Shoemaker
42
09-22
Final
Waco
7
Midway
42
09-22
Final
Killeen
31
Round Rock McNeil
17
09-22
Final
Harker Heights
10
Austin Vandegrift
31
09-22
Final
University
7
Ellison
49
09-22
Final
Sachse
35
Copperas Cove
7
09-22
Final
Round Rock
14
Belton
39

Week 4 Results - 5A

09-22
Final
Temple
14
Cedar Ridge
21

Week 4 Results - 4A

09-22
Final
Athens
20
Robinson
34
09-22
Final
Florence
14
Salado
56
09-22
Final
Rusk
33
Fairfield
21
09-22
Final
Franklin
14
Connally
20
09-22
Final
Gatesville
31
Hillsboro
7

Week 4 Results - 3A

09-22
Final
McGregor
23
Marlin
17
09-22
Final
Mexia
7
La Vega
53
09-22
Final
Lampasas
26
Lorena
49
09-22
Final
China Spring
56
Troy
3
09-22
Final-OT
Cameron Yoe
29
Bay City
30
09-22
Final
Comanche
34
Academy
6
09-22
Final
Hearne
18
Rogers
21

Week 4 Results - 2A

09-22
Final
Crawford
55
Bosqueville
38
09-22
Final
Valley Mills
17
Blooming Grove
31
09-22
Final
Goldthwaite
32
Junction
12
09-22
Final
Kerens
0
Mart
62
09-22
Final-OT
Chilton
20
Axtell
26
09-22
Final
Riesel
27
Mildred
48
09-22
Final
Granger
28
Hubbard
21
09-22
Final
Central Texas Christian
31
Rosebud-Lott
36
09-22
Final
Meridian
15
Moody
43

Week 4 Results

09-22
Final
Clifton
45
Bruceville-Eddy
7

Week 4 Results - Private

09-22
Final
Bremond
62
Reicher
38

Week 5 Results - 6A

09-28
Final
Belton
49
Harker Heights
28
09-29
Final
Shoemaker
20
Ellison
25
09-29
Final
Midway
49
Copperas Cove
45

Week 5 Results - 5A

09-29
Final
Waco
31
A&M Consolidated
35
09-29
Final
Temple
56
University
3

Week 5 Results - 4A

09-29
Final
La Vega
42
Connally
2
09-29
Final
Caldwell
12
Mexia
35
09-29
Final
Salado
35
Leander
17
09-29
Final
Lorena
36
Madisonville
39
09-29
Final
Fairfield
14
China Spring
21
09-29
Final
Canyon Lake
35
Lampasas
21
09-29
Final
Robinson
20
Gatesville
42

Week 5 Results - 3A

09-29
Final
West
42
Teague
26
09-29
Final
Eustace
19
Groesbeck
20
09-29
Final
Troy
10
Franklin
41
09-29
Final
Rockdale
34
Rogers
6
09-29
Final
Cameron Yoe
25
McGregor
31
09-29
Final
Academy
20
Jarrell
14
09-29
Final
Leon Jewett
29
Bruceville-Eddy
41

Week 5 Results - 2A

09-29 7:30pm
4th Quarter
De Leon
38
Crawford
18
09-29
Final
Valley Mills
6
San Saba
48
09-29
Final
Hamilton
21
Goldthwaite
49
09-29
Final
Mart
57
Centerville
21
09-29
Final
Axtell
6
Holland
43
09-29
Final
Hubbard
6
Riesel
34
09-29
Final
Thorndale
7
Bremond
42
09-29
Final
Chilton
14
Cross Roads
6
09-29
Final
Moody
34
Central Texas Christian
13
09-29
Final
Rosebud-Lott
35
Meridian
30

Week 5 Results - Private

09-29
Final
Reicher
10
Tolar
47

Week 6 Results - 6A

10-06
Final
Harker Heights
9
Midway
42
10-06
Final
Copperas Cove
26
Shoemaker
12
10-06
Final
Killeen
21
Belton
28

Week 6 Results - 5A

10-06
Final
A&M Consolidated
20
Temple
28
10-06
Final
University
14
College Station
62
10-06
Final
Rudder
6
Waco
35

Week 6 Results - 3A

10-06
Final
Teague
28
Eustace
14
10-06
Final
Groesbeck
14
Malakoff
49
10-06
Final
Elkhart
19
West
57
10-06
Final
Jarrell
0
Troy
60
10-06
Final
Franklin
38
Cameron Yoe
34
10-06
Final
Rockdale
49
Academy
14
10-06
Final
Clifton
68
Rice
47
10-06
Final
Marlin
45
Leon Jewett
31
10-06
Final
Bruceville-Eddy
15
Buffalo
38

Week 6 Results - 2A

10-06
Final
Goldthwaite
32
Valley Mills
10
10-06
Final
Crawford
20
Hamilton
13

Week 7 Results - 6A

10-12
Final
Midway
42
Killeen
10
10-13
Final
Shoemaker
7
Harker Heights
14
10-13
Final
Ellison
34
Copperas Cove
23

Week 7 Results - 5A

10-13
Final
Temple
45
Rudder
24
10-13
Final
Bryan
58
University
14

Week 7 Results - 4A

10-13
Final
Mexia
20
Lorena
10
10-13
Final-OT
Fairfield
42
Salado
35
10-13
Final
Connally
38
Robinson
17
10-13
Final
La Vega
33
Liberty Hill
18
10-13
Final
Gatesville
49
Lampasas
13
10-13
Final
China Spring
42
Burnet
16

Week 7 Results - 3A

10-13
Final
West
49
Whitney
21
10-13
Final
Teague
44
Elkhart
7
10-13
Final
Palestine Westwood
0
Groesbeck
50
10-13
Final
Troy
10
Rockdale
49
10-13
Final
McGregor
10
Franklin
17
10-13
Final
Cameron Yoe
55
Jarrell
0
10-13
Final
A+ Academy
6
Clifton
69
10-13
Final
Anderson Shiro
0
Bruceville-Eddy
34
10-13
Final
Buffalo
43
Marlin
29
10-13
Final
Rogers
22
Comfort
23

Week 7 Results - 2A

10-13
Final
San Saba
13
Goldthwaite
35
10-13
Final
Valley Mills
7
Crawford
49
10-13
Final
Itasca
0
Mart
69
10-13
Final
Italy
6
Riesel
7
10-13
Final
Frost
42
Hubbard
14
10-13
Final
Bremond
35
Chilton
0
10-13
Final
Moody
13
Rosebud-Lott
33

Week 7 Results

10-13
Final
Bosqueville
58
Axtell
7

Week 7 Results - Private

10-13
Final
Central Texas Christian
21
Reicher
47

Week 8 Results - 6A

10-19 7:00pm
Scheduled
Killeen
Shoemaker
10-20 7:30pm
Scheduled
Harker Heights
Ellison
10-20 7:30pm
Scheduled
Belton
Midway

Week 8 Results - 5A

10-20 7:30pm
Scheduled
Waco
Temple

Week 8 Results - 4A

10-20 7:30pm
Scheduled
Robinson
Fairfield
10-20 7:30pm
Scheduled
Salado
Lorena
10-20 7:30pm
Scheduled
Connally
Mexia
10-20 7:30pm
Scheduled
Lampasas
Liberty Hill
10-20 7:30pm
Scheduled
Burnet
Gatesville
10-20 7:30pm
Scheduled
China Spring
La Vega

Week 8 Results - 3A

10-20 7:30PM
Scheduled
Whitney
Teague
10-20 7:30pm
Scheduled
Groesbeck
West
10-20 7:30pm
Scheduled
Jarrell
McGregor
10-20 7:30pm
Scheduled
Rockdale
Cameron Yoe
10-20 7:30pm
Scheduled
Academy
Troy
10-20 7:30pm
Scheduled
Clifton
Mildred
10-20 7:30pm
Scheduled
Bruceville-Eddy
Hearne
10-20 7:30pm
Scheduled
Marlin
Anderson Shiro
10-20 7:30pm
Scheduled
Rogers
Johnson City

Week 8 Results - 2A

10-20 7:30pm
Scheduled
Hico
Valley Mills
10-20 7:30pm
Scheduled
Crawford
San Saba
10-20 7:30pm
Scheduled
Bosqueville
Italy
10-20 7:30pm
Scheduled
Axtell
Mart
10-20 7:30pm
Scheduled
Bremond
Frost
10-20 7:30pm
Scheduled
Chilton
Meridian
10-20 7:30pm
Scheduled
Rosebud-Lott
Holland
10-20 7:30pm
Scheduled
Thorndale
Moody

Week 8 Results - Private

10-20 7:30pm
Scheduled
Marble Falls Faith
Reicher

Week 9 Results - 6A

10-26 7:00pm
Scheduled
Copperas Cove
Harker Heights
10-27 7:30pm
Scheduled
Shoemaker
Belton
10-27 7:30pm
Scheduled
Ellison
Killeen

Week 9 Results - 5A

10-27 7:30pm
Scheduled
College Station
Waco
10-27 7:30pm
Scheduled
University
A&M Consolidated

Week 9 Results - 4A

10-27 7:30pm
Scheduled
Mexia
Salado
10-27 7:30pm
Scheduled
Lorena
Robinson
10-27 7:30pm
Scheduled
Fairfield
Connally
10-27 7:30pm
Scheduled
La Vega
Lampasas
10-27 7:30pm
Scheduled
Gatesville
China Spring

Week 9 Results - 3A

10-20 7:30pm
Scheduled
Lexington
Rogers
10-27 7:30pm
Scheduled
Teague
Groesbeck
10-27 7:30pm
Scheduled
West
Malakoff
10-27 7:30pm
Scheduled
McGregor
Rockdale
10-27 7:30pm
Scheduled
Cameron Yoe
Academy
10-27 7:30pm
Scheduled
Hearne
Marlin
10-27 7:30pm
Scheduled
New Waverly
Bruceville-Eddy

Week 9 Results - 2A

10-20 7:30pm
Scheduled
Dawson
Hubbard
10-27 7:30pm
Scheduled
Valley Mills
De Leon
10-27 7:30pm
Scheduled
Goldthwaite
Crawford
10-27 7:30pm
Scheduled
Itasca
Axtell
10-27 7:30pm
Scheduled
Mart
Riesel
10-27 7:30pm
Scheduled
Bosqueville
Itasca
10-27 7:30pm
Scheduled
Meridian
Bremond
10-27 7:30pm
Scheduled
Hubbard
Chilton
10-27 7:30pm
Scheduled
Thrall
Rosebud-Lott
10-27 7:30pm
Scheduled
Moody
Normangee

Week 9 Results - Private

10-27 7:30pm
Scheduled
Reicher
Bryan Brazos Christian

Week 10 Results - 6A

11-02 7:00pm
Scheduled
Belton
Ellison
11-03 7:30pm
Scheduled
Killeen
Copperas Cove
11-03 7:30pm
Scheduled
Midway
Shoemaker

Week 10 Results - 5A

11-03 7:30pm
Scheduled
Waco
Bryan
11-03 7:30pm
Scheduled
Rudder
University
11-03 7:30pm
Scheduled
Temple
College Station

Week 10 Results - 4A

11-03 7:30pm
Scheduled
Robinson
Salado
11-03 7:30pm
Scheduled
Fairfield
Mexia
11-03 7:30pm
Scheduled
Connally
Lorena
11-03 7:30pm
Scheduled
Burnet
Lampasas
11-03 7:30pm
Scheduled
Gatesville
La Vega
11-03 7:30pm
Scheduled
China Spring
Liberty Hill

Week 10 Results - 3A

11-03 7:30pm
Scheduled
Groesbeck
Elkhart
11-03 7:30pm
Scheduled
Malakoff
Teague
11-03 7:30pm
Scheduled
Palestine Westwood
West
11-03 7:30pm
Scheduled
Troy
Cameron Yoe
11-03 7:30pm
Scheduled
Rockdale
Franklin
11-03 7:30pm
Scheduled
Academy
McGregor
11-03 7:30pm
Scheduled
Rio Vista
Clifton
11-03 7:30pm
Scheduled
Marlin
New Waverly
11-03 7:30pm
Scheduled
Rogers
Florence

Week 10 Results - 2A

11-03 7:30pm
Scheduled
Hamilton
Valley Mills
11-03 7:30pm
Scheduled
Hico
Goldthwaite
11-03 7:30pm
Scheduled
Italy
Mart
11-03 7:30pm
Scheduled
Riesel
Axtell
11-03 7:30pm
Scheduled
Mart
Bosqueville
11-03 7:30pm
Scheduled
Chilton
Dawson
11-03 7:30pm
Scheduled
Bremond
Hubbard
11-03 7:30pm
Scheduled
Thorndale
Rosebud-Lott
11-03 7:30pm
Scheduled
Moody
Thrall

Week 10 Results - Private

11-03 7:30pm
Scheduled
Reicher
Bryan St. Joseph

Week 11 Results - 6A

11-09 7:00pm
Scheduled
Ellison
Midway
11-10 7:30pm
Scheduled
Copperas Cove
Belton
11-10 7:30pm
Scheduled
Harker Heights
Killeen

Week 11 Results - 5A

11-10 7:30pm
Scheduled
Bryan
Temple
11-10 7:30pm
Scheduled
University
Waco

Week 11 Results - 4A

11-10 7:30pm
Scheduled
Mexia
Robinson
11-10 7:30pm
Scheduled
Lorena
Fairfield
11-10 7:30pm
Scheduled
Salado
Connally
11-10 7:30pm
Scheduled
Lampasas
China Spring
11-10 7:30pm
Scheduled
Liberty Hill
Gatesville
11-10 7:30pm
Scheduled
La Vega
Burnet

Week 11 Results - 3A

11-10 7:30pm
Scheduled
Teague
Palestine Westwood
11-10 7:30pm
Scheduled
Whitney
Groesbeck
11-10 7:30pm
Scheduled
West
Eustace
11-10 7:30pm
Scheduled
McGregor
Troy
11-10 7:30pm
Scheduled
Jarrell
Rockdale
11-10 7:30pm
Scheduled
Franklin
Academy
11-10 7:30pm
Scheduled
Clifton
Blooming Grove
11-10 7:30pm
Scheduled
Bruceville-Eddy
Marlin
11-10 7:30pm
Scheduled
Blanco
Rogers

Week 11 Results - 2A

11-10 7:30pm
Scheduled
Crawford
Hico
11-10 7:30pm
Scheduled
Goldthwaite
De Leon
11-10 7:30pm
Scheduled
Itasca
Riesel
11-10 7:30pm
Scheduled
Axtell
Italy
11-10 7:30pm
Scheduled
Dawson
Bremond
11-10 7:30pm
Scheduled
Hubbard
Meridian
11-10 7:30pm
Scheduled
Frost
Chilton
11-10 7:30pm
Scheduled
Rosebud-Lott
Normangee
11-10 7:30pm
Scheduled
Holland
Moody

Week 11 Results - Private

11-10 7:30pm
Scheduled
Texas School for the Deaf
Reicher